Szkolny Konkurs Motoryzacyjny „Najlepszy uczeń w zawodzie”

Dnia 29.01.2015 roku odbył się w naszej szkole I etap Szkolnego Konkursu Motoryzacyjnego – „Najlepszy uczeń w zawodzie”. Do konkursu przystąpiło 39 uczniów z klas II, III i IV klas technikum pojazdów samochodowych oraz z II i III klasy zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych.

Uczestnicy I etapu mieli za zadanie rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru składającego się z 50 pytań z dziedziny: elektromechaniki pojazdów samochodowych, przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy przy wypadach samochodowych oraz budowy i naprawy pojazdów samochodowych (podwozia, silniki).

Do II etapu konkursu – część praktyczna przeszło 10 uczniów z największą liczbą punktów zdobytych z testu. W II części konkursu uczniowie mieli do wykonania 2 zadania na czas. Zadanie pierwsze polegało na wymianie koła samochodowego z zachowaniem zasad BHP, drugie na zmontowaniu prostego układu elektrycznego instalacji oświetleniowej pojazdu zgodnie ze schematem elektrycznym. Łączna suma punktów zdobyta z I i II części konkursu pozwoliła na wyłonienie najlepszego ucznia w zawodzie. Dziesiątkę najlepszych mechaników samochodowych naszej szkoły tworzą: Grzelewski Łukasz IVTPS – 55 pkt., Wojtczak Michał IVTPS – 54 pkt., Piechocki Igor IIITPS – 49 pkt., Szkudłapski Patryk IIITPS – 48 pkt., Grześkowiak Grzegorz IIITPS – 48 pkt., Świętek Błażej IIITPS – 43 pkt., Nowaczyk Łukasz IIITPS – 42 pkt., Duda Tomasz IVTPS – 41 pkt., Dastych Tomasz IIITPS – 41 pkt., Stępniak Paweł IITPS – 36 pkt.

Trzej najlepsi uczniowie otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe, uczniowie, którzy dostali się do II etapu otrzymają również nagrody pocieszenia ufundowane prze Radę Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i prywatnego sponsora firmę e-TECH.

Organizatorzy konkursu:
Krystian Walczak
Tobiasz Klaczyński

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd