SZKOLNY KONKURS „LIDER ORTOGRAFII NIEMIECKIEJ I ANGIELSKIEJ”

W ramach odbywającego się w roku szkolnym 2014/2015 po raz drugi w ZSP nr 2 w Jarocinie Tygodnia Języków Obcych (09.02.2015-13.02.2015) nauczyciele języków niemieckiego i angielskiego zorganizowali piątą edycję szkolnego konkursu „Lider Ortografii Niemieckiej i Angielskiej” dla uczniów szkół średnich oraz pierwszą edycję tegoż konkursu dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Głównymi celami organizowanych konkursów było: podnoszenie poziomu umiejętności językowych uczniów w zakresie pisowni i rozumienia tekstu słuchanego, wspieranie autonomicznego rozwoju kompetencji językowych, kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka, kształcenie umiejętności uczciwej rywalizacji oraz nagradzanie wysiłku uczniów.

Spośród uczniów szkół średnich chęć udziału w rywalizacji w zakresie języka niemieckiego zgłosiło 21 uczniów liceum i technikum, zaś w zakresie języka angielskiego 27. Nieco mniejsze zainteresowanie pierwsza edycją konkursu wykazali uczniowie ZSZ. Do udziału we współzawodnictwie zgłoszonych zostało 14 osób uczących się języka niemieckiego i 16 uczących się języka angielskiego.

Konkursy dla uczniów szkół średnich i ZSZ w zakresie języków obcych nauczanych w naszej szkole odbyły się dnia 11.02.2015 r. Zadanie uczniów polegało na uzupełnieniu luk odpowiednio w tekstach angielskim i niemieckim po dwukrotnym ich wysłuchaniu. W wyniku testów przeprowadzonych dla poszczególnych języków listy zwycięzców przedstawiają się następująco:

JĘZYK ANGIELSKI – Szkoły średnie

Lider Ortografii Angielskiej Michał Strojnowski kl. II TEN

I Wicelider Ortografii Angielskiej Bartosz Raźniak kl. II LOW

II Wicelider Ortografii Angielskiej Małgorzata Zielińska kl. II LOPPA

JĘZYK NIEMIECKI – Szkoły średnie

Lider Ortografii Niemieckiej Michalina Kapturek kl. III TUF

I Wicelider Ortografii Niemieckiej Marta Mikuszewska kl. I LOPPB

II Wicelider Ortografii Niemieckiej Patrycja Biadała kl. III THM

JĘZYK ANGIELSKI – Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Lider Ortografii Angielskiej Adrian Gocki kl. IIE

I Wicelider Ortografii Angielskiej Przemysław Żurek kl. IID

II Wicelider Ortografii Angielskiej Bartosz Wałęsiak kl. ID

JĘZYK NIEMIECKI – Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Lider Ortografii Niemieckiej Julia Majewska kl. IC

I Wicelider Ortografii Niemieckiej Magdalena Konarkowska IIA

II Wicelider Ortografii Niemieckiej Kinga Małecka IIC

Zwycięzcy konkursu zostaną uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Radę Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!