OGÓLNOPOLSKI KONKURS MECHANICZNY

6 lutego 2015 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap VIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Mechanicznego organizowany przez Zespół Szkół Technicznych nr 70 w Płocku pod patronatem Politechniki Warszawskiej. Konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych technicznych o głównym kierunku mechanicznym (wszystkie specjalności zawodowe).

Celem konkursu jest:

• Promowanie najlepszych uczniów oraz szkół zawodowych w środowisku szkolnym i społeczeństwie.

• Zachęcanie uczniów do doskonalenia umiejętności zawodowych.

• Propagowanie wiedzy z zakresu mechaniki.

• Kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i poszerzania wiedzy technicznej jako dziedziny niezbędnej w funkcjonowaniu współczesnego społeczeństwa.

• Rozwijanie zainteresowań uczniów.

W konkursie wzięli udział uczniowie technikum mechanicznego z klas IITm, IIITm i IV Tm . Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z zakresu technologii maszyn, mechaniki technicznej, elektrotechniki, konstrukcji i eksploatacji maszyn. Najlepsze wyniki w etapie szkolnym uzyskali: Marcin Maćkowiak z klasy IIITm, Szymon Urbaś z klasy IIITm i Kinga Szymkowiak z klasy IITm i Jakub Neyder z klasy IVTm. Etap Szkolny konkursu przygotowali mgr inż. Rafał Komorniczak i mgr inż. Jan Łowczowski.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!