Dni Otwarte Szkoły

Nasza szkoła od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży gimnazjalnej.

W tym roku, do „Dwójki” zaprosiliśmy uczniów gimnazjum w piątkowe popołudnie - 6 marca oraz w sobotę, 7 marca. Jak zwykle, młodzież przybyła do nas z różnych stron – nie tylko z powiatu jarocińskiego, ale również z krotoszyńskiego, pleszewskiego, średzkiego; w licznych grupach lub indywidualnie, często z rodzicami.

Nasi goście rozpoczynali zwiedzanie „Dwójki” od sali gimnastycznej, w której zaprezentowane były wszystkie kierunki kształcenia:
• technikum: elektryczne i elektroniczne z przysposobieniem: odnawialne źródła energii, mechaniczne z przysposobieniem pożarniczym, technikum pojazdów samochodowych, technikum hotelarstwa oraz usług fryzjerskich z elementami kosmetologii;
• liceum ogólnokształcące: z przysposobieniem wojskowym oraz policyjno- prawnym;
• szkoła zasadnicza (wszystkie zawody).

W Drzwiach Otwartych brali udział również przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych z panem Jackiem Dutkiewiczem na czele oraz lokalnych zakładów pracy, którzy informowali zainteresowanych o miejscach praktyk dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Następnie, gimnazjaliści zwiedzali wszystkie ciekawe miejsca w szkole, m.in. mogli zobaczyć jak działa elektrownia słoneczna i wiatrowa (pracownia odnawialnych źródeł energii), jak obsługuje się gości w hotelu (pracownia hotelarska), jak należy udzielać pierwszej pomocy i składać karabin (sala wojskowa), zainteresowani mogli poznać tajniki wypieku chleba i ciastek (sala gastronomiczna).W bibliotece mogli przekonać się, że czeka na nich wiele ciekawych książek .

Po obejrzeniu głównego budynku ZSP nr 2, zwiedzający chętnie przechodzili do warsztatów szkolnych, gdzie czekali na nich starsi koledzy – uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele poszczególnych zawodów. Tutaj można było m.in. zrobić sobie modną fryzurę (pracownia fryzjerska), zobaczyć, jak diagnozuje się usterki w samochodzie (pracownia samochodowa), jak montuje się instalacje elektryczne (pracownia elektryczna), dowiedzieć się, jak działa telewizja naziemna, satelitarna i przemysłowa (pracownia elektroniczna) a także zobaczyć jak działają obrabiarki (pracownia mechaniczna).

Gimnazjaliści z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli widowiskowy pokaz ratownictwa przygotowany przez uczniów technikum z przysposobieniem pożarniczym i jarocińską jednostkę Państwowej Straży Pożarnej. Profesjonalnie, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, pokazano, w jaki sposób ratuje się uwięzione w pojeździe ranne ofiary wypadku drogowego.

A co mówili nam nasi goście podczas zwiedzania „Dwójki” ?
- Ja jestem już zdecydowana – powiedziała uczennica jarocińskiego gimnazjum - interesuje mnie technikum usług fryzjerskich i na pewno do tej szkoły złożę wkrótce podanie.
- Mój brat ukończył „Dwójkę”, teraz studiuje –
dołączyła do rozmowy jej koleżanka – zawsze mi mówił, że panuje tu przyjazna atmosfera i jest bezpiecznie.
- Nauczyciele są w porządku, pomagają słabszym uczniom, ale i wymagają, wiadomo –
informował koleżanki uczeń klasy LOPP, który oprowadzał po szkole grupy gimnazjalistów.

Duża grupa dziewcząt i chłopców oblegała stoisko liceum z przysposobieniem policyjno-prawnym.
- Zawsze chciałem być policjantem, dzisiaj dowiedziałem się, że w liceum o tym profilu zdobędę podstawowe wiadomości na temat pracy w policji – powiedział zainteresowany gimnazjalista – poza tym, po ukończeniu waszego liceum, będę miał dodatkowe punkty podczas rekrutacji na studia, chciałbym dostać się do Szczytna.

Tegoroczna oferta ZSP nr 2 jest ciekawa i dostosowana do wymogów rynku pracy.

Wszystkich uczniów klas trzecich gimnazjum zapraszamy do przeglądania naszej szkolnej strony WWW

„Dwójka” to szkoła dobrego wyboru! Czekamy na Was, do zobaczenia

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd