Tydzień Języków Obcych

Tydzień Języków ObcychPo raz drugi został zorganizowany w naszej szkole „Tydzień Języków Obcych”, podczas którego trzyosobowe drużyny reprezentujące klasy pierwsze i drugie technikum i liceum, brały udział w różnych konkurencjach sprawdzających ich zdolności językowe z języka angielskiego i języka niemieckiego.

„Tydzień Języków Obcych” zorganizowały panie: Renata Rożek, Hanna Pieniężna, Aneta Sobkowiak, Izabela Różańska, Ilona Andraszak, Anna Muszyńska, Sylwia Śmigielska, Małgorzata Rębisz, Iwona Dropik, Natalia Mąka - Barłożyk oraz Natalia Klarzyńska.

Przez cały tydzień „Tygodnia Języków Obcych” mogliśmy posłuchać utworów muzycznych z krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych oraz poznawać sentencje w języku obcym.

Ponadto odbył się turniej językowy, do którego przystąpiło szesnaście drużyn z klas pierwszych i drugich. Konkurs składał się z trzech części. Pierwsza to przedstawienie swojej drużyny w języku obcym i przygotowanie nazwy swojej drużyny. Drugą częścią konkursu był test wielokrotnego wyboru. Po zsumowaniu punktów do dalszej części rywalizacji zakwalifikowały się następujące drużyny:

JĘZYK NIEMIECKI - I LPA/B, II LPPA.LOW, II TF

JĘZYK ANGIELSKI - II LPA, II TEN, I LPA

Trzecim zadaniem drużyn było przygotowanie rysunków na podstawie opisów w języku angielskim i niemieckim. Ostatnią konkurencją było odegranie scenek sytuacyjnych w języku obcym. Wszystkie klasy włożyły dużo wysiłku w przygotowaniu się do kolejnych konkurencji. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Zmaganiom towarzyszyła wspaniała atmosfera.

A oto zwycięskie drużyny:

JĘZYK NIEMIECKI

I miejsce I LPPA/B - Mikuszewska Marta, Lis Tobiasz, Skórska Michalina

II miejsce II LPP A/LOW - Gałązka Karolina, Laitlich Weronika, Szablewski Jakub

III miejsce II TF - Stachowiak Ilona, Bielarz Karolina / Lefczak Sylwia, Ziętek Milena

JĘZYK ANGIELSKI

I miejsce II LPA - Paulina Jędrzejczak, Agnieszka Muszyńska, Małgorzata Zielińska

II miejsce II TEN - Strojnowski Michał, Kościański Adrian, Maryniak Mateusz

III miejsce I LPA - Adamkiewicz Patrycja, Gruszecka Izabela, Hajdasz Mateusz

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Rada Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, a także wydawnictwa językowe.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!