Konkurs "Mała Pętelka"

W czwartek, 12 marca w Poznaniu, odbyła się XXI edycja konkursu dla młodych projektantów, krawców i fryzjerów - „Mała Pętelka”.

Ideą konkursu jest promowanie młodych, ambitnych i utalentowanych projektantów mody oraz fryzjerów, ponieważ pokazy mody połączone są z rywalizacją adeptów sztuki fryzjerskiej. Ogromnym atutem udziału w konkursie jest także możliwość wymiany doświadczeń między szkołami, a także pokazanie kreatywność i przedsiębiorczość młodych talentów.

Młodzi projektanci ze szkół odzieżowych i fryzjerskich z Poznania, Śremu, Ostrzeszowa, Jarocina, Warszawy rywalizowali w kategoriach: Ubiór i Fryzura. Wykazali się kreatywnym i awangardowym podejściem do tematu. Kategoria fryzura przewidziana była w dwóch tematach: „Taneczne upięcia” (inspirowane tańcem towarzyskim, ludowym, współczesnym) oraz „Fryzura dla idola”.

Jury pod przewodnictwem projektantki Anny Korytowskiej z Uniwersytetu Artystycznego oceniało pomysłowość, zgodność z trendami i formę prezentacji. Konkurs zakończył się dla naszej szkoły wielkim sukcesem.

W kategorii „Fryzura dla idola” pierwsze miejsce zdobyła Karina Kmieciak z klasy IV TUF.

Gratulujemy!

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!