Rekolekcje

W dniach 18-20.03.2015 r. odbyły się rekolekcje szkolne. Prowadził je franciszkanin ojciec Samuel Kukiełka z Chorzowa. Wraz z ojcem przyjechali młodzi ludzie z grupy ewangelizacyjnej, którzy dzielili się swoim doświadczeniem Boga, trudnościami życia i pokazywali w jaki sposób odnaleźli drogę do Boga.

Ojciec Samuel przypomniał i przybliżył prawdę tak oczywistą, że często o niej zapominamy – Chrystus jest obok nas, trzyma pomocną dłoń i kocha z całego serca, bezgranicznie, bezwarunkowo i to szczególnie wtedy, gdy od Niego odchodzimy. Mogliśmy również wpatrywać się w Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie - w ciszy każdy miał możliwość stanąć przed Jezusem w prawdzie, skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz pójść Drogą krzyżową.

Najważniejszy moment rekolekcji - Msza święta, w której czynny udział brała cała społeczność szkolna – dyrekcja, nauczyciele i młodzież.

Dziękujemy ojcu Samuelowi i towarzyszącym mu osobom za urozmaicenie, bogate w treści, obrazowe przedstawienie nauki Chrystusa, Jego Miłości i Miłosierdzia oraz sensu naszego życia.