Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej

GaleriaW dniu 10 kwietnia 2015r. podczas odbywających się Międzynarodowych Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu została przeprowadzona XXI Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej – edycja krajowa dla uczniów, kształcących się w zawodach: technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych. Drużyny w składzie: Paweł Markiewicz, Błażej Świętek (klasa II TPS), Mateusz Rutkowski oraz Marek Wiza, Szymon Kubacki (IIIc), Marcin Wawrzyniak (klasa IIb) rozwiązywały testy z zakresu: budowy, obsługi i technologii naprawy pojazdów, elektrotechniki motoryzacyjnej, baz danych i programów wspomagających eksploatację pojazdów, znajomości maszyn i urządzeń do obsługi i napraw.

W turnieju wzięło udział łącznie 280 uczniów z 58 szkół o profilach samochodowych z całego kraju. Nasza szkoła uplasowała się w rankingu na 33 miejscu.

Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie: Błażej Świętek i Wiza Marek.

Dodatkowo uczniowie mogli zwiedzać wystawy w ramach Targów Techniki Motoryzacyjnej oraz Motor Show.

„Twarzą” tegorocznej edycji turnieju był Jakub Bielak – redaktor TVN Turbo, znany z takich programów, jak „Jazda Polska”, „Jazda (nie) Polska” i „K2”.

Opiekun drużyny: Tobiasz Klaczyński

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!