Obóz pożarniczy w Powidzu

Obóz pożarniczy w PowidzuW dniach od 13 do 15 maja 2015 roku uczniowie klas I i II technikum mechanicznego z przysposobieniem pożarniczym brali udział w obozie w Powidzu. W trakcie pobytu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z ratownictwa medycznego oraz taktyki działań gaśniczych, które prowadzili strażacy z PSP w Jarocinie: mł. kpt. Dariusz Kuderczak, st. asp. Arkadiusz Naglak, mł. asp. Bartosz Porażewski.

Kolejnym punktem programu obozu były zajęcia z ratownictwa wodnego, które przeprowadzili strażacy z OSP w Powidzu. Opowiedzieli oni o działaniach jakie dotychczas prowadzili, sposobach ratowania ludzi podczas wypadków na wodzie. Wszyscy uczestnicy obozu mieli możliwość popłynięcia łodzią ratowniczą. Drugiego dnia do obozu dołączyli strażacy z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z OSP w Poznaniu wraz z psami tropiącymi. Uczniowie mogli zapoznać się z działalnością grupy. Jako pozoranci uczestniczyli w treningach psów oraz brali udział w nocnych manewrach, podczas których poszukiwano zaginionych wartowników obozu.

W wolnych chwilach młodzież mogła się zmierzyć ze sobą podczas zawodów strażackich, rozgrywek sportowych oraz skorzystać z kąpieli w jeziorze powidzkim. Ostatniego dnia do Powidza dotarł Komendant PSP w Jarocinie – st. brygadier Kazimierz Cieślak. Wspólnie z młodzieżą udał się do 33 bazy lotnictwa transportowego w Powidzu. Zwiedzili kompleks lotniskowy oraz lotniskową straż pożarną. Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w pokazie sprzętu, który jest na wyposażeniu 33. Bazy.

Opiekę podczas obozu sprawowali nauczyciele: Katarzyna Uniejewska, Małgorzata Dopierała-Gęstwa oraz Maciej Andrzejak.

Czas obozu upłynął bardzo szybko, pomimo dużego wysiłku i zmęczenia uczniów, atmosfera była wyśmienita, a w planach już mamy następny obóz…

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd