Dzień bez papierosa

Dzień bez papierosaW dniu 16 czerwca w naszej szkole odbył się happening z okazji dnia bez papierosa. Akcja została zorganizowana przy współudziale i wsparciu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Jarocina. Głównymi celami akcji były:

- promocja zdrowego stylu życia, wolnego od papierosów,

- ukazanie zdrowotnych i społecznych skutków palenia papierosów przez młodzież,

- zwiększenie wiedzy uczniów na temat szkodliwości dymu papierosowego,

- odkreślenie korzyści wynikających z rzucenia palenia,

- kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia,

- kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich.

O szkodliwości palenia tytoniu powiedziano już bardzo wiele. Każdego roku 100 tys. zgonów w Polsce ma bezpośredni związek z negatywnymi skutkami palenia tytoniu, a co 10 sekund na świecie ktoś umiera na chorobę wywołaną paleniem tytoniu. Średnia różnica długości życia osób niepalących, a palących w krajach rozwiniętych wynosi 15 lat. W Polsce pali regularnie 12 milionów osób – 8 milionów mężczyzn i 4 miliony kobiet, a codziennie 500 nieletnich dziewcząt i chłopców zaczyna palić papierosy. Zachęcamy wszystkich palących do podjęcia walki z tym koszmarnym nałogiem.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!