Przystanek PaT

Przystanek PaTW dniach 23-24 czerwca uczniowie klas o przysposobieniu policyjno-prawnym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie wzięli udział w największym w historii Przystanku Pat organizowanym pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Całonocna Gala X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Przystanku PaT miała miejsce na Stadionie Narodowym w Warszawie. To największe w tym roku ogólnopolskie spotkanie młodych na rzecz bezpieczeństwa. Podczas przystanku PaT młodzież promowała wartości, takie jak: zdrowie, kultura relacji, wrażliwość społeczna, a przede wszystkim wolność od przemocy i uzależnień. Zachęcano do aktywności społecznej oraz rozwoju poprzez odkrywanie własnych pasji.

Uroczyste obchody 10-lecia Pat otworzył utwór „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena wykonany przez Aleksandrę Mizio. Swoją obecnością Galę Jubileuszową 10- lecia PaT uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Policji. Na scenie kolejno pojawiali się instruktorzy i artyści między innymi Branko Bielopotocky ze Słowacji, Sylwia Socha (Zumba), Marta Schuberg, Ricardo Marques (Capoeira), Sophie Kobus (Samba Brazylijska). Uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie uczestniczyli w spotkaniu z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Krzysztofem Gajewskim.

Do wspólnej zabawy uczestników zaprosiły między innymi zespoły Filids i Kurpianka z Kadzidła. Uczestnicy mogli wysłuchać między innymi koncertu Grzegorza Hyżego. Jednym z elementów imprezy był spektakl laserowo-multimedialny z „Laser Violin Show”. Pierwszą część obchodów 10- lecia Pat na Stadionie Narodowym zakończył o godzinie 6 rano koncert „Warszawski świt”. Następnie młodzież autokarami, kierowana przez konwój policyjny została przewieziona na Plac Marszałka Józefa Piłsudzkiego.

Drugiego dnia po całonocnych obchodach uczniowie klas policyjnych wzięli udział w patriotycznym wiecu społeczności PaT przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Liderzy PaT złożyli wieniec na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Podczas wiecu odbyło się Wielkie Czytanie Hymnu Narodowego. Uczestnicy Pat-u mieli okazję zobaczyć koncert oraz pokaz musztry paradnej Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!