Wizyta przedszkolaków z „Bajeczki”

W piątek 23 października gościliśmy w naszej szkole grupę 5 latków z publicznego przedszkola „Bajeczka” wraz z wychowawczyniami panią Elżbietą Szkudlarek i panią Józefą Przybylską. Dzieci w ramach projektu – Poznajemy zawody – gościły w pracowni elektrycznej, fryzjerskiej, mechanicznej oraz w warsztacie samochodowym.

W pracowni elektrycznej dzieci uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez pana Kazimierza Barłożyka, który w bardzo zajmujący dzieci sposób przedstawił zjawisko wyładowań atmosferycznych, wyjaśnił zasady przepływu prądu w obwodzie, pokazał dzieciom kable, kostki i wtyczki. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przeprowadzonych przez nauczyciela eksperymentach.

W pracowni mechanicznej czekał na dzieci pokaz silników przygotowany przez pana Zbigniewa Rychtera. Dzieci mogły wprawić w ruch silnik, podejrzeć kamerą co kryje się w jego środku i posłuchać przez słuchawki dźwięków wydawanych podczas pracy silnika. Na wizytę w pracowni fryzjerskiej najbardziej nie mogły doczekać się dziewczynki. Jako pierwsze zasiadły w fotelach i poddały się czesaniu przepięknych warkoczy.

Ostatnim punktem wycieczki były zajęcia przygotowane dla dzieci na sali gimnastycznej, które dostarczyły wielu wrażeń. Dzieci biegały po zbudowanym labiryncie, w którym „czaił się wilk” oraz niczym Tarzan huśtały się na linie. Zajęcia ruchowe przygotował pan Robert Węclewski. Po tych atrakcjach pan Jacek Adamczak pokazał dzieciom mundur wojskowy, hełm oraz broń. Niesamowitą frajdę mieli wszyscy kiedy strój wojskowy mogli przymierzyć i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!