Zajęcia na strzelnicy

4 listopada 2015 r. kolejne klasy - 1 LW i 1 LPA mogły spróbować swoich sił w strzelaniu z popularnego kałasznikowa. Strzelanie poprzedzone było zajęciami teoretycznymi dotyczącymi poznania budowy broni i amunicji, zasad celowania i prowadzenia ognia, zasad bezpieczeństwa obowiązujących na strzelnicy.

Odbyły się także ćwiczenia praktyczne z zakresu obsługi broni, przygotowania jej do strzelania, wykonania czynności na komendę kierownika strzelania, przyjęcia prawidłowej postawy strzeleckiej. Strzelanie z kbkAKMS wykonywane było amunicją ostrą z pozycji leżącej, ogniem pojedynczym do tarcz wzór NT-23P na odległość 100m. W nieformalnej rywalizacji najlepsze wyniki uzyskali - szkolni instruktorzy.

Zajęcia zakończyły się wspólnym ogniskiem.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd