Wzięliśmy udział w powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości

9 listopada 2015 r. rozpoczęły się coroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele p.w. Chrystusa Króla w Jarocinie, w której uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych - kompania honorowa 16. JBRL, bractw kurkowych oraz poczty sztandarowe jarocińskich szkół, ochotniczych straży pożarnych i innych organizacji działających na terenie powiatu.

Słowa "Kto ty jesteś - Polak mały ...", Władysława Bełzy ujęte w Katechizmie Polskiego Dziecka stały się punktem wyjścia do rozważań o Ojczyźnie. Kolejnym punktem były uroczystości na jarocińskim rynku. Przypomniano najważniejsze fakty historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, zaproszeni Goście i delegacje złożyli kwiaty pod tablicą Powstańców Wielkopolskich 1918-1919, odczytano Apel Pamięci. Po salwach honorowych, stojące w szyku pododdziały wojska, uczniów klas mundurowych oraz harcerzy, przy dźwiękach Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania, przemieściły się do defilady, która zakończyła uroczystości.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!