Dowiedzieli się więcej o ubezpieczeniach społecznych

16 listopada 42 uczniów z Liceum, Technikum oraz ZSZ wzięło udział w konkursie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” w ramach projektu dla szkół ponadgimnazjalnych „Lekcje z ZUS”.

Wyniki konkursu:
1. miejsce – Hanna Marszałek – kl. III TM
2. miejsce – Sylwia Lefczak – kl. III TUF
3. miejsce – Norbert Matuszak – kl. I LOW

Uczniowie ci będą reprezentować szkołę w II etapie konkursu, w etapie wojewódzkim. ,,Lekcje z ZUS” jest to projekt autorski ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

W jego ramach młodzież naszej szkoły zgłębiała wiedzę o ubezpieczeniach społecznych na cyklu lekcji dotyczących ZUS m.in. dowiedzieli się, czym są ubezpieczenia społeczne, jaka jest rola ZUS-u, jak funkcjonuje system emerytalny w Polsce oraz jakie są zasady rozliczania w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Uczniowie otrzymali od organizatora konkursu specjalnie opracowane materiały dydaktyczne, z których przygotowywali się do testu wielokrotnego wyboru składającego się z 20 pytań. Swoją wiedzę dodatkowo uzupełniali materiałami znajdującymi się na stronie internetowej projektu.

Zwycięzcom gratulujemy.
Komisja konkursowa: Magdalena Cyfert Elżbieta Wiśniewska Adam Cyfert Michał Woźniak

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!