Otwieramy drzwi przed gimnazjalistami

13 listopada 2015 r. w ramach swoich zajęć z techniki przyjechali do nas uczniowie klas III z Gimnazjum w Chociczy. Na początku wysłuchali prezentacji dotyczącej kierunków kształcenia w naszej szkole, a następnie uczestniczyli w wykładzie zorganizowanym przez nauczycieli teoretycznych przedmiotów samochodowych. Na zajęciach u pana Zbigniewa Rychtera uczniowie poznali budowę silnika spalinowego oraz jego podzespołów, a następnie uczestniczyli w zajęciach u pana Tobiasza Klaczyńskiego gdzie zapoznali zostali z zasadą działania silnika spalinowego: dwusuwowego, czterosuwowego oraz silnikiem Wankla.

Po tych zajęciach uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Cechu Rzemiosł Różnych. Następnie zwiedzali pracownie przedmiotów zawodowych: elektryczną, samochodową, mechaniczną oraz fryzjerską. Młodzież dowiedziała się dzięki temu, na czym polega praca warsztacie mechanicznym i samochodowym, a także w salonie fryzjerskim.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!