Udział w wykładzie otwartym na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu

24 listopada uczniowie klas I LPA i I LPB wraz z wychowawcami i opiekunami wzięli udział w wykładzie otwartym na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu.

Wykład zatytułowany „Co wolno na Facebooku? Czyli czy ściągać, czy zamieszczać w Internecie” poświęcony był szeroko rozumianej tematyce praw autorskich. Uczniowie mogli dowiedzieć się, w jaki sposób polskie prawo definiuje szereg pojęć związanych z ochroną praw autorskich (co to jest „utwór”, prawo autorskie, autorstwo itp.).

W przystępny sposób wyjaśnione zostały zasady legalnego pobierania różnorodnych materiałów oraz konsekwencje karne, które grożą nielegalnemu pobieraniu, publikowaniu i wykorzystywaniu materiałów z sieci.

Zaskakujące okazały się reklamy oraz modele samochodów, które okazały się nielegalnymi podróbkami znanych marek.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!