Sukces w rankingu „Perspektyw”

„Perspektywy” opublikowały swój doroczny ranking szkół. Uczniowie technikum mechanicznego doskonale zdali egzaminy zawodowe i znaleźli się na 10 miejscu w ogólnopolskim rankingu zawodów. W Polsce do egzaminu przystąpiło 5441 uczniów, a egzamin zdało 67% uczniów, w naszej szkole dyplomy otrzymali wszyscy uczniowie.

Nasze technikum po raz kolejny znalazło się również w pierwszej setce techników wielkopolskich. Technika oceniane są za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.