Laboratorium z firmą WAGO w ZSP nr 2 w Jarocinie

Mobilne laboratorium firmy WAGOCo pokazała Klementyna w ZSP nr 2?

8 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie gościł samochód prezentacyjny firmy WAGO. Samochód ten nosi nazwę Klementyna i jest profesjonalnym laboratorium szkoleniowym na kółkach, w którym firma WAGO ELWAG sp. z o.o. z Wrocławia prowadzi szkolenia i prezentacje. Przyjazd Klementyny jest częścią projektu "Edukacja", realizowanego przez firmę WAGO, do którego nasza szkoła przystąpiła w sierpniu 2014 roku.

Z możliwości odbycia szkolenia w Klementynie skorzystało ponad 60 uczniów z kierunków elektrycznych i elektronicznych. Zapoznali się z praktycznym zastosowaniem w technice budynkowej i oświetleniowej, energetyce, przemyśle i transporcie systemów, modułów i komponentów produkowanych przez firmę WAGO. Poznali również możliwości systemu WINSTA®, który jest elektrycznym interfejsem między zasilaniem i rozdziałem energii a odbiornikami oraz pozwala na podłączenie techniki informatycznej. Uczniowie zobaczyli również prezentacje multimedialne z których dowiedzieli się o nowościach produkowanych przez firmę WAGO, a także na stanowisku laboratoryjnym przeprowadzali próby zwarciowe.

Dla przyszłych elektryków i elektroników pokaz był doskonałą lekcją łączenia teorii z praktyką. Zdobyta wiedza niewątpliwie zaprocentuje w przyszłości.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!