Laboratorium z firmą WAGO w ZSP nr 2 w Jarocinie

Mobilne laboratorium firmy WAGOCo pokazała Klementyna w ZSP nr 2?

8 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie gościł samochód prezentacyjny firmy WAGO. Samochód ten nosi nazwę Klementyna i jest profesjonalnym laboratorium szkoleniowym na kółkach, w którym firma WAGO ELWAG sp. z o.o. z Wrocławia prowadzi szkolenia i prezentacje. Przyjazd Klementyny jest częścią projektu "Edukacja", realizowanego przez firmę WAGO, do którego nasza szkoła przystąpiła w sierpniu 2014 roku.

Z możliwości odbycia szkolenia w Klementynie skorzystało ponad 60 uczniów z kierunków elektrycznych i elektronicznych. Zapoznali się z praktycznym zastosowaniem w technice budynkowej i oświetleniowej, energetyce, przemyśle i transporcie systemów, modułów i komponentów produkowanych przez firmę WAGO. Poznali również możliwości systemu WINSTA®, który jest elektrycznym interfejsem między zasilaniem i rozdziałem energii a odbiornikami oraz pozwala na podłączenie techniki informatycznej. Uczniowie zobaczyli również prezentacje multimedialne z których dowiedzieli się o nowościach produkowanych przez firmę WAGO, a także na stanowisku laboratoryjnym przeprowadzali próby zwarciowe.

Dla przyszłych elektryków i elektroników pokaz był doskonałą lekcją łączenia teorii z praktyką. Zdobyta wiedza niewątpliwie zaprocentuje w przyszłości.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd