Lider Ortografii Niemieckiej i Angielskiej - wyniki

SZKOLNE KONKURSY „LIDER ORTOGRAFII NIEMIECKIEJ I ANGIELSKIEJ” dla szkół średnich i Zasadniczej Szkoły Zawodowej W ramach odbywającego się w roku szkolnym 2015/2016 po raz trzeci w ZSP nr 2 w Jarocinie Tygodnia Języków Obcych (15.02.2016-19.02.2016) nauczyciele języków niemieckiego i angielskiego zorganizowali szóstą edycję szkolnego konkursu „Lider Ortografii Niemieckiej i Angielskiej” dla uczniów szkół średnich oraz drugą edycję tegoż konkursu dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Jak co roku duża ilość młodzieży wyraziła zainteresowanie rywalizacją o tytuł Lidera w swojej kategorii.

Głównymi celami organizowanych konkursów było: podnoszenie poziomu umiejętności językowych uczniów w zakresie pisowni i rozumienia tekstu słuchanego, wspieranie autonomicznego rozwoju kompetencji językowych, kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka, kształcenie umiejętności uczciwej rywalizacji oraz nagradzanie wysiłku uczniów.

Współzawodnictwa dla uczniów szkół średnich i ZSZ w zakresie języków obcych nauczanych w naszej szkole odbyły się 17.02.2016 r. Zadanie uczniów polegało na możliwie najlepszym uzupełnieniu luk odpowiednio w tekstach angielskim i niemieckim po dwukrotnym ich wysłuchaniu. W wyniku testów przeprowadzonych dla poszczególnych języków listy zwycięzców przedstawiają się następująco:

JĘZYK ANGIELSKI – Szkoły średnie

Lider Ortografii Angielskiej Michał Strojnowski kl. 3TEN

I Wicelider Ortografii Angielskiej Bartosz Raźniak kl. 3LW

II Wicelider Ortografii Angielskiej Małgorzata Zielińska kl. 3LPA

JĘZYK NIEMIECKI – Szkoły średnie

Lider Ortografii Niemieckiej Jakub Szablewski kl. 3LPA

I Wicelider Ortografii Niemieckiej Patrycja Biadała kl. IV THM

II Wicelider Ortografii Niemieckiej Klaudia Stawska kl. 3LPA

JĘZYK ANGIELSKI – Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Lider Ortografii Angielskiej Michał Cieślak kl. 1E

I Wicelider Ortografii Angielskiej Maciej Hansch kl. 1G

II Wicelider Ortografii Angielskiej Damian Śmigiel kl. 1B

JĘZYK NIEMIECKI – Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Lider Ortografii Niemieckiej Julia Majewska kl. 2C

I Wicelider Ortografii Niemieckiej Daria Klemm kl. 2C

II Wicelider Ortografii Niemieckiej Wioletta Grześkowiak kl. 2C

Zwycięzcy konkursu zostaną uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Radę Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!