Osiągnięcia w konkursie „Mała Pętelka”

W czwartek, 10 marca w Zespole Szkół Odzieżowych w Poznaniu, odbyła się XXII edycja konkursu dla młodych projektantów, krawców i fryzjerów - „Mała Pętelka”. Ideą konkursu jest promowanie młodych, ambitnych i utalentowanych projektantów mody oraz fryzjerów. Konkurs odbywa w dwóch kategoriach: ubiór i fryzura.

Ogromnym atutem udziału w konkursie jest możliwość wymiany doświadczeń między szkołami, a także pokazanie kreatywność i przedsiębiorczość młodych talentów. Młodzi projektanci ze szkół odzieżowych i fryzjerskich z Poznania, Krakowa, Warszawy, Jarocina, Bytomia wykazali się kreatywnym i awangardowym podejściem do tematu. Kategoria fryzura przewidziana była w dwóch tematach: „Idealna fala” (inspiracje fryzurami z lat 20, 30-tych) oraz „Zaskakujące światło – wibracja koloru”.

Jury pod przewodnictwem projektantki Anny Korytowskiej z Uniwersytetu Artystycznego oceniało pomysłowość, zgodność z trendami i formę prezentacji. Konkurs zakończył się dla naszej szkoły wielkim sukcesem. W kategorii „Zaskakujące światło – wibracja koloru” drugie miejsce zdobyła Sylwia Lefczak z klasy III TUF, a także wyróżniono fryzurę przygotowaną przez Dagmarę Januszewską z klasy II TUF.

Gratulujemy!

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!