XVII Olimpiada Techniki Samochodowej

19 marca 2016 r. drużyna z naszej szkoły kolejny raz wzięła udział w półfinale XVII Olimpiady Techniki Samochodowej zorganizowanej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Markiewicz Paweł i Błażej Świętek z klasy IV TPS oraz Filip Roszak z klasy II TPS musiała zmierzyć się z pytaniami z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn, budowy samochodów osobowych, wyposażenia warsztatowego i technologii napraw, diagnozowania prostych usterek silnika i instalacji elektrycznej, zagadnień związanych z bhp i ochroną środowiska. W olimpiadzie udział wzięło 379 uczestników reprezentujących szkoły z całej Polski. Najlepszy uczeń z naszej szkoły Błażej Świętek zajął 159 miejsce, a Paweł Markiewicz 179.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy wzięli udział w wykładach tematycznych prowadzonych przez specjalistów z branży samochodowej oraz mogli zwiedzać pracownie Politechniki Warszawskiej.

Organizatorem olimpiady był miesięcznik „Auto Moto Serwis” oraz Wydawnictwo Komunikacji i Łączności pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Opiekun drużyny: Zbigniew Rychter

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd