Elektrycy i elektromechanicy w Power Engineering

16 marca 2016 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Panem Przemysławem Fatygą i Panią Małgorzatą Rębisz udali się na wycieczkę do zakładu Power Engineering w Czerwonaku. Zakład ten specjalizuje się w produkcji transformatorów mocy, transformatorów rozdzielczych oraz elementów ich wyposażenia takich jak zastawki, kadzie czy konserwatory.

Pierwszym punktem wizyty w zakładzie było zapoznanie z procesem, zasadami doboru oraz projektowania transformatorów. Następnie grupa udała się na GPZ (główny punkt zasilania 110 kW i 220 kW) gdzie znajdowały się ciekawe urządzenia m.in. izolatory oraz odłączniki i rozłączniki dużych mocy. Z kolei w hali produkcyjnej uczniowie mieli możliwość zobaczyć z bliska proces produkcyjny transformatorów oraz poszczególne elementy znajdujące się w transformatorze (rdzeń, uzwojenia).

Wycieczka była niezwykle interesująca i pokazała sposób produkcji transformatorów energetycznych, co dla przyszłych elektryków i elektromechaników jest niezwykle przydatne.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!