Finał Olimpiady Wiedzy Teologicznej

Finał Olimpiady Wiedzy TeologicznejOgólnopolski finał XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej odbył się w dniach 31.03 – 02.04 br. w Łowiczu. Tegoroczne hasło „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń” nawiązuje do homilii Papieża Polaka wygłoszonej w Łowiczu 14 czerwca 1999 r.

W zmaganiach wzięli udział reprezentanci wszystkich diecezji w Polsce – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. W ciągu 60 minut pisali składający się z 35 pytań test dotyczący dokumentów św. Jana Pawła II, Soboru Watykańskiego II oraz Pisma Świętego i Katechizmu Kościoła Katolickiego. Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a współorganizatorem co roku inna diecezja. Do etapu szkolnego przystąpiło 17 tys. osób. Finalistów wyłoniono w etapie diecezjalnym - Monika Adamska z klasy II LPB zajęła I miejsce.

Nagrody i dyplomy wręczali m. in. ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba, biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial i ks. Piotr Tomasik, dziekan Wydziału Teologicznego UKSW.

W etapie ogólnopolskim brały udział 123 osoby. Monika uzyskała tytuł finalisty oraz indeksy na uczelnie wyższe: UKSW w Warszawie, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Opolski oraz Akademię Ignatianum w Krakowie, na wydziałach: teologicznym, matematyczno-przyrodniczym, nauk humanistycznych, prawa kanonicznego, studiów nad rodziną, nauk historycznych i społecznych, historyczno-pedagogicznym, filozoficznym, pedagogicznym, polonistyki oraz stosowanych nauk społecznych i resocjalizacji.

Serdecznie gratulujemy!!!

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd