SUPER MECHANICY Z DWÓJKI

31 marca 2016r. odbył się finał V Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników organizowanych w ramach Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu. Żeby znaleźć się w gronie 30 najlepszych zespołów biorących udział w finale uczniowie musieli przejść eliminacje, w których udział wzięło około 430 zespołów z całej Polski.

Naszą szkołę reprezentowało 10 drużyn z których aż 4 zakwalifikowały się do finału w Poznaniu. W finale V Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników w grupie Młody Mechanik, który odbył się w trakcie trwania Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu, oprócz testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną, uczniowie musieli pokazać swoje umiejętności praktyczne w konkurencjach wykonywanych na czas.

Wśród konkurencji praktycznych znalazły się:
• odczyt oraz programowanie czujników TPMS,
• regulacja geometrii układu jezdnego,
• wymiana piasty zawieszenia pojazdu,
• montaż głowicy z układem zasilania,
• montaż sprężarki,
• odczyt błędów za pomocą testera diagnostycznego,
• rozpoznawanie elementów i układów budowy i sterowania silnikiem,
• pomiary diagnostyczne.

W klasyfikacji końcowej V Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników drużyny naszej szkoły zajęły:
16 miejsce - „V8 Hemi Team” Błażej Świętek i Paweł Markiewicz z klasy IVTPS,
18 miejsce - „Mechaniki” Michał Dankowski i Arkadiusz Buszel z klasy Id,
21 miejsce - „Trawers” Filip Roszak i Sebastian Frąckowiak z klasy II TS,
24 miejsce - „Check-Engine” Michał Skiba i Jakub Tokarski z klasy II TS,

Głównymi organizatorami konkursu byli: V8 TEAM, MOBIL, MTP.

Przebieg mistrzostw komentował znany dziennikarz motoryzacyjny Włodzimierz Zientarski.

Opiekunowie zespołów: Zbigniew Rychter oraz Krystian Walczak