Dowiedzieli się, jak planować karierę zawodową

14 kwietnia br. odbyło się spotkanie maturzystów naszej szkoły z doradcami zawodowymi z Powiatowego Urzędy Pracy w Jarocinie - Panią Marią Jarosz-Sobańską oraz Panią Iwoną Kęsy.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 uczniów kończących wkrótce szkołę, którzy wysłuchali informacji na temat ścieżki zawodowej, zawodów przyszłości oraz różnych form aktywizacji zawodowej.

Od doradców zawodowych dowiedzieli się o zasadach odbywania staży , możliwości dofinansowania własnej działalności gospodarczej, aktualnych ofertach pracy, wymaganiach lokalnego rynku pracy oraz o konieczności podnoszenia kwalifikacjach zawodowych i możliwościach uczestnictwa w szkoleniach finansowanych przez Urząd Pracy. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Powiatowym Urzędem Pracy w Jarocinie i miało na celu wzbogacenia wiedzy uczniów na temat form aktywizacji zawodowej oraz potrzeb lokalnego rynku pracy.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!