Samochodówka w Finale Wojewódzkim „OMTM”

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny22 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Marszewie odbyły się eliminacje rejonowe XX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych obejmujące 7 powiatów z obszaru Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Filip Roszak, Sebastian Frąckowiak, Dominik Korcz z klasy II TS (technikum pojazdów samochodowych).

Turniej składał się z części teoretycznej – test z zakresu wiedzy z bezpieczeństwa ruchu drogowego i historii motoryzacji oraz z części praktycznej:

- pokonanie toru przeszkód motorowerem,

- jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”,

- przygotowanie motoroweru do jazdy,

- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Najlepszy wynik drużyna osiągnęła w konkurencji udzielania pierwszej pomocy zdobywając maksymalna liczbę pkt. a Sebastian Frąckowiak uzyskał jeden z najlepszych czasów przejazdu motorowerem na torze przeszkód.

W kwalifikacji końcowej zajęliśmy V miejsce i zakwalifikowaliśmy się do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 31 maja w WORD w Kaliszu.

Opiekunem drużyny jest Zbigniew Rychter, a konkurencji udzielania pierwszej pomocy Pani Lidia Szybiak.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!