Akcja „Żonkile”

Akcja „Żonkile”W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile” mającej na celu upamiętnienie 73 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Młodzież wzięła udział w projekcji filmu Kamy Veymonta „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”. Wykorzystano w nim fotografie pokazujące sytuację Żydów w przedwojennej Warszawie i historię warszawskiego getta do momentu wybuchu powstania. Dla pokazania przebiegu powstania w getcie i dramatycznej sytuacji powstańców wykorzystano metodę animacji.

Uczniowie przygotowali również żółte papierowe żonkile, które rozdawali swoim kolegom i koleżankom oraz mieszkańcom Jarocina.

Organizatorem akcji jest Muzeum POLIN dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!