1050 rocznica Chrztu Polski

1050 rocznica Chrztu Polski W naszej szkole uczciliśmy 1050 rocznicę Chrztu Polski. Uczniowie i uczennice klas I TM/N, I LW, III TH przygotowali prezentacje oraz okolicznościowy spektakl. Młodzież mogła się dowiedzieć, że przyjęcie chrztu wzmocniło pozycję państwa Polan w chrześcijańskie Europie, a Mieszko I wzmocnił swoją władzę wobec poddanych i włączył swoje państwo w krąg zachodniej kultury chrześcijańskiej. Ponadto podkreślono, że ślub z czeską księżniczką Dobrawą oraz przyjęcie chrztu przez Mieszka I jest uznawane za początek polskiej państwowości.