Turniej Klas Policyjnych

Turniej Klas Policyjnych Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński objął Patronat Honorowy nad III Turniejem Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej, który był hołdem dla zamordowanych przez Rosjan w 1940 roku policjantów, odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

28 kwietnia 2016r. o godz. 11.00 na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie rozpoczął się III Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej miał nie tylko charakter sportowej rywalizacji o zaszczytne trofeum, przede wszystkim był wyrazem pamięci o funkcjonariuszach Policji Państwowej, więźniach Ostaszkowa, pomordowanych w 1940 r. Pamięć o nich uczcili policjanci, zaproszeni goście oraz uczniowie klas policyjnych - uczestnicy Turnieju. W hołdzie asp. Janowi Kubiakowi, funkcjonariuszowi Polskiej Policji Państwowej, posadzono Dąb Pamięci. Akcja sadzenia Dębów Katyńskich odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy. Symbolicznego posadzenia dębu dokonali: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Konrad Chmielewski, Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie mł. insp. Krzysztof Rzepczyk, Starosta Jarociński Bartosz Walczak oraz potomkowie Jana Kubiaka – jego wnuczka Ilona Kubiak oraz prawnuk Piotr Pater. Dąb został poświęcony przez ojca Lesława Szymborskiego, gwardiana Zakonu Ojców Franciszkanów.

Podczas Apelu Poległych uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie przypomnieli losy funkcjonariuszy Policji Państwowej po wybuchu II wojny światowej, odczytali listę policjantów z powiatu jarocińskiego zamordowanych w Kalininie oraz przedstawili sylwetkę asp. Jana Kubiaka, patrona Turnieju.

Organizatorami Turnieju byli: Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Patronat Honorowy nad tym przedsięwzięciem objął Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński. W skład Komitetu Honorowego weszli: Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska, Starosta Jarociński Bartosz Walczak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Jarocin Adam Pawlicki.

O godz. 11.00 w sali sportowej rozpoczęła się rywalizacja sportowa. Trzyosobowe zespoły z 28 szkół rywalizowały między sobą w czterech konkurencjach: rzucie granatem, strzelaniu, pierwszej pomocy oraz na torze przeszkód.

Końcowa rywalizacja turnieju przedstawiała się następująco:

I. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

II. Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego Kościelec

III. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Zbąszyń

Puchary zwycięzcom turnieju wręczył insp. Tomasz Trawiński – Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu. Zwycięska drużyna z rąk szefa wielkopolskiej Policji odebrała ręcznie rzeźbioną statuetkę Mieszka I, która nawiązywała do 1050. Rocznicy Chrztu Polski.

Organizatorzy turnieju wyróżnili także zawodników, którzy zdobyli największą ilość punktów w klasyfikacji indywidualnej.

W kategorii pań były to:

1. Dominika Juszczak z ZSP 2 w Jarocinie

2. Monika Pogorzała z ZSP 2 w Jarocinie

3. Marcelina Hełmińska z ZSP 2 w Zbąszyniu

W kategorii mężczyzn najlepszymi zawodnikami byli:

1. Arkadiusz Joaś z ZS w Opalenicy

2. Michał Kędziora z ZSP 2 w Gnieźnie

3. Kacper Kuśnierek z ZSP Witkowo

Podczas Turnieju wręczone zostały również nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie fotograficznym pod hasłem „Moja ojczyzna Polska”, zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Za najlepszą pracę jury uznało zdjęcie Zuzanny Chudej z ZSP Nr 2 w Gnieźnie, II miejsce zajął Mateusz Kmieciak z ZSP Nr 2 w Jarocinie, III miejsce - Magdalena Płócienniczak z ZSE w Kaliszu. Nagrody wręczyli: Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński, przewodniczący ZW NSZZ policjantów – podinsp. Andrzej Szary oraz przewodniczący jury: mł. insp. Sebastian Cichocki z KWP w Poznaniu.

Materiał przygotowany przez mł. aspirant Agnieszkę Zaworską

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!