Młodzieżowy Klub Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego

Młodzieżowy Klub Towarzystwa Pamięci Powstania WielkopolskiegoWszyscy zainteresowani historią Powstania Wielkopolskiego, którzy ukończyli 16 rok życia, proszeni są o zgłaszanie się do pana Arkadiusza Ratajczaka do dn. 15.06.2016 w celu utworzenia Młodzieżowego Klubu Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego na terenie ZSP 2 w Jarocinie.

Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego1918/1919 (TPPW), które patronuje temu przedsięwzięciu, jest organizacją pożytku publicznego. Celem TPPW jest krzewienie wiedzy i kultywowanie pamięci o zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim, w wyniku którego wyzwolone zostały ziemie stanowiące kolebkę Polski. Dlatego niezmiernie istotne pozostaje popularyzowanie wśród młodego pokolenia wartości, które przyświecały bohaterskim czynom i życiu Powstańców.

TPPW, hołdując w/w wartościom, zachęca do tworzenia Młodzieżowych Klubów Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w szkołach, domach kultury czy środowiskach zamieszkania.

Do powołania Klubu wymagana jest liczba co najmniej 5 członków. Klub TPPW może posiadać patrona wybranego spośród znanych Powstańców Wielkopolskich, bliskiego swoim członkom ze względu na powiązania rodzinne, środowiskowe, szczególny czyn niepodległościowy itp. Ponadto klub może posiadać własny proporzec- sztandar. Kluby powinny także posiadać opiekuna z grona nauczycielskiego lub Rady Rodziców.

Wszystkich pasjonatów historii serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tym projekcie.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!