Miłośnicy podróży na Dniach Turystyki

Na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyły się XVI Dni Turystyki - festiwal podróżniczy prezentujący geografię oraz kulturę najróżniejszych zakątków świata.

Impreza w każdym roku przyciąga rzeszę wielbicieli dalekich wędrówek dzięki opowieściom takich podróżników jak Monika Rogozińska, Robert Makłowicz, Marek Kamiński, Marcin Meller, czy zeszłoroczny gość specjalny Elżbieta Dzikowska.

W tym roku w Dniach Turystyki wzięli udział uczniowie z klasy I THS i I LW wraz z opiekunami Hanną Wardeńską, Moniką Mankiewicz- Wieczorek, Jolantą Węclewską i Marzeną Kościelniak. Moc ciekawych atrakcji zaczęliśmy od zwiedzenia Muzeum Ziemi, a następnie całego Wydziału NGiG UAM. Bardzo interesujący okazał się wykład „Stany warte poznania, czyli praca i podróż za oceanem”, w którym studenci Natalia Glapińska, Marcin Spiralski opowiedzieli o swoich wrażeniach. W ramach relaksu swoją sprawność fizyczną można było sprawdzić na ścianie wspinaczkowej.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd