Spotkanie z misjonarzem

Spotkanie z misjonarzem 22 czerwca w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Z młodzieżą spotkał się absolwent naszej szkoły z roku 2007, brat Krzysztof Walendowski, werbista. Brat Krzysztof od dwóch lat pracuje jako misjonarz w Boliwii. Na co dzień jest sekretarzem biskupa Krzysztofa Błasika i administratorem ośrodka dla dzieci ulicy w Oruro.

Brat Krzysztof Walendowski opowiadał o swoim powołaniu. Jego marzeniem była praca misyjna, nie chciał jednak od razu wstępować do zakonu. Dokonanie wyboru życiowej drogi powierzył Bogu. Złożył dokumenty do seminarium werbistów w Pieniężnej oraz na ratownictwo medyczne na Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Postanowił, że pójdzie tam, skąd przyjdzie pierwsza odpowiedź. Pierwsza przyszła odpowiedź z Pieniężnej i w 2007 roku rozpoczął postulat w Pieniężnej.

Do Boliwii wyjechał w 2014 roku. Przez 3 miesiące uczył się języka hiszpańskiego. Początki były bardzo trudne. Problemy sprawiała zwykła komunikacja z mieszkańcami Oruro, miasta położonego w zachodniej Boliwii. Trudno było mu się zaaklimatyzować, Oruro jest leży bowiem na wysokości 3.700 metrów nad poziomem morza w Andach Zachodnich.

Brat Krzysztof opowiadał o swoim codziennym życiu, szczególnie o pracy w ośrodku dla dzieci ulicy im. Jana Pawła II. Z pomocy korzysta około 50 dzieci. Mogą się tu umyć, zjeść ciepły posiłek, uzyskać pomoc w nauce. Centrum wspiera edukację dzieci. Kupuje dla nich szkolne mundurki, zeszyty, przybory szkolne.

Misjonarz swoje wystąpienie uzupełnił pokazem zdjęć z Boliwii, dzięki czemu łatwiej można było sobie wyobrazić warunki życia mieszkańców Boliwii.

Brat Krzysztof zachęcał również do odwiedzania swojego profilu na facebooku https://www.facebook.com/krzysztof.walendowski, na którym zamieszcza zdjęcia i filmy z Boliwii.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!