Obóz przysposobienia wojskowego – Machliny 2016

Obóz przysposobienia wojskowego – Machliny 2016Dyrekcja, uczniowie, rodzice, opiekunowie i wychowawca klasy I Liceum Ogólnokształcącego pragną wyrazić głęboką wdzięczność Zarządowi Banku Spółdzielczego w Jarocinie i Jarocińskiemu Starostwu Powiatowemu za ofiarowaną pomoc finansową, która umożliwiła zrealizowanie wyjazdu szkoleniowego uczniów klasy I Liceum Ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym w Machlinach w czerwcu 2016 r.

Już po raz dziewiąty uczniowie liceum ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym w ZSP nr 2 w Jarocinie mieli okazję posmakować żołnierskiego życia w czasie obozu szkoleniowego w Machlinach, w małej miejscowości położonej na Pojezierzu Drawskim. W dniach 6-12 czerwca 2016r. 33 osobowa grupa uczniów mieszkała w stanicy ZHP gdzie mieściło się obozowisko.

W ramach licznych zajęć obozowych w Machlinach, nasi uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach z musztry i służby wartowniczej. Ponadto w czasie nocnych alarmów uczniowie poszukiwali uprowadzonych wartowników, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej w warunkach obozowych, transportowali poszkodowanych do szpitala polowego w obozie na przygotowanych własnoręcznie noszach. W czasie jednego z alarmów zmienili miejsce obozowiska i uczniowie spali pod gołym niebem. Młodzież wzięła udział w ćwiczeniach alarmu chemicznego i poszukiwania wskazówek w terenie, taktyki ogólnej ze sprzętem i z wykorzystaniem środków pozoracji walki. Przeszli szkolenie z zasad zachowania się żołnierzy, brali udział w strzelaniu. Przeprowadzono również marsz na azymut. Uczniowie ochraniali obozowisko wystawiając służbę dyżurną oraz wartę.

Uczniowie byli też na wycieczce w Kołobrzegu. Zwiedzili Muzeum Oręża Polskiego, obejrzeli pomnik Zaślubin Polski z morzem oraz spacerowali po plaży. Odbył się oczywiście chrzest obozowy. Uczniowie otrzymali odznaki za udział w obozie i gratulacje od nauczycieli ZSP nr 2 w Jarocinie tj. komendanta obozu pana Jacka Adamczaka oraz instruktorów: pani Małgorzaty Rębisz, pani Marzeny Kościelniak, pani Moniki Mankiewicz – Wieczorek, pana Wojciecha Krzyżanowskiego oraz sprawującego nadzór nad szkoleniem wojskowym chor. Macieja Zaborowskiego z 16. jarocińskiego batalionu remontu lotnisk w Jarocinie.

Uczniowie mogli również spróbować swoich sił w parku linowym w Czaplinku. W czasie wolnym pływali na kajakach po jeziorze tuż obok obozu, kąpali się w jeziorze, opalali się, grali w piłkę, smażyli kiełbaski przy ognisku i bawili się na dyskotece.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd