Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2015 roku świętowaliśmy w uroczysty sposób Dzień Edukacji Narodowej – święto uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców naszych uczniów.

Naszą szkolna uroczystość zaszczycili swym przybyciem zaproszeni goście:

- pan Mirosław Drzazga -
Członek zarządu Powiatu Jarocińskiego, Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarocinie,
- doktor inżynier Andrzej Bolewski - prorektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu,
- pan Michał Mielcarek – skarbnik Rady Rodziców przy naszej szkole,
- kapitan Dariusz Grieger – przedstawiciel 16 Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk,
- podinspektor Sławomir Adamczak – naczelnik wydziału prewencji i ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie,
- młodszy kapitan Dariusz Kuderczak z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie,
- pan Jacek Dutkiewicz – Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie.

Na uroczystość przybyli także zaproszeni rodzice uczniów klas pierwszych, emerytowani pracownicy szkoły, m.in. pan dyrektor Wojciech Florczyk oraz pani wicedyrektor Teresa Buchwald oraz przedstawiciele służb mundurowych, którzy prowadzą zajęcia w klasach liceum wojskowego, liceum z przysposobieniem policyjno – prawnym oraz w technikum z przysposobieniem pożarniczym.

Dyrektor szkoły – pan Witold Bierła serdecznie przywitał uczniów, rodziców oraz nauczycieli i gości i w krótkim przemówieniu podkreślił, jak ważną wartością jest wiedza – zarówno jej zdobywanie, jak i przekazywanie. Podobnie na temat edukacji, szkoły i wiedzy wypowiedzieli się zaproszeni goście.

Słowa podziękowania za trud włożony w nauczanie, które jest zadaniem niezmiernie ważnym, złożyli uczniowie za pośrednictwem uczennicy klasy II technikum hotelarskiego Klaudii Krysztofiak, a pan dyrektor otrzymał ogromną laurkę z podpisami wszystkich naszych uczniów.

W dalszej części uroczystości nadszedł moment na ślubowanie uczniów klas pierwszych, które przyjął dyrektor szkoły – Witold Bierła. Rotę ślubowania odczytała uczennica klasy pierwszej liceum z przysposobieniem policyjno prawnym – Dominika Urbaniak. Zaszczyt reprezentowania klas przypadł:
- Dominice Wierzowieckiej z klasy I A,
- Marcinowi Michalczykowi z klasy I B,
- Jagodzie Link z klasy I C,
- Robertowi Huderkowi z klasy I D,
- Bartoszowi Mencelowi z klasy I E,
- Annie Hoffman z klasy I F,
- Szymonowi Grobelnemu z klasy I G,
- Marice Antkowiak z klasy I liceum wojskowego,
- Marcie Stróżyk i Mikołajowi Bajce z klasy I liceum policyjnego,
- Sandrze Szymczak z klasy I technikum hotelarskiego,
- Patrykowi Przygodzie z klasy I technikum samochodowego,
- Kamili Rąplewicz z klasy I technikum fryzjerskiego,
- Jakubowi Krukowskiemu z klasy I technikum elektrycznego,
- Arkadiuszowi Udzikowi z klasy I technikum mechanicznego,
- Mikołajowi Kosmalskiemu z klasy I technikum elektronicznego.

Ślubowanie złożyli również uczniowie tworzący poczet sztandarowy: - Bartosz Kordus, Joanna Plesiak i Michalina Jaśkowiak z klasy I liceum z przysposobieniem wojskowym, - Anna Mojsiuk z klasy II liceum z przysposobieniem policyjno – prawnym.

Następnie dyrektor szkoły wręczył nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy w ubiegłym roku szkolnym wykazali się pracowitością i zyskali osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Pamiętaliśmy także o tych, których nie ma już wśród nas – delegacja uczniów udała się na groby zmarłych nauczycieli naszej szkoły, by zapalić znicze.

Nie mogło zabraknąć w tym roku kulminacyjnego wydarzenia – defilady klas mundurowych, która stała się już naszą tradycją i cieszy się zainteresowaniem rodziców, gości, uczniów i nauczycieli. Następne święto edukacji już za rok…

Władysław Piotrowski

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd