Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2016/17 w naszej szkole

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego1 września 2016 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 spotkało zaszczytne wyróżnienie – szkoła była gospodarzem wojewódzkiej inauguracji nowego roku szkolnego. Uroczystość tę zaszczycili swoją obecnością liczni goście:

  • pani Teresa Wargocka – Wiceminister, sekretarz stanu w MEN,
  • pani Marlena Maląg – Wicewojewoda Wielkopolski,
  • Ksiądz biskup Łukasz Buzun – Biskup pomocniczy Diecezji Kaliskiej,
  • pani Elżbieta Leszczyńska – Wielkopolski Kurator Oświaty,
  • pan Piotr Kaleta – Poseł na Sejm RP,
  • pan Jan Mosiński – Poseł na Sejm RP,
  • pan Łukasz Mikołajczyk – Senator RP,
  • pan Andrzej Wojtyła – Senator RP,
  • pani Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Poza wymienionymi osobami na wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego gościli także przedstawiciele samorządów lokalnych z terenu województwa wielkopolskiego, w tym gospodarz powiatu jarocińskiego, pan Bartosz Walczak – starosta jarociński oraz gospodarz miasta – pan Adam Pawlicki – burmistrz Jarocina. W mury naszej szkoły zawitali również przedstawiciele służb mundurowych, wśród których był m.in. inspektor Roman Kuster – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz reprezentanci organizacji współpracujących z samorządem województwa wielkopolskiego, powiatu jarocińskiego oraz naszą szkołę, a wśród nich pan Przemysław Olejnik – Prezes Stowarzyszenia Eugeniusza Kwiatkowskiego. Obecni również byli emerytowani dyrektorzy naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele oo. franciszkanów. Następnie zaproszeni goście, pracownicy szkoły oraz uczniowie udali się na teren szkoły, by uczestniczyć w odsłonięciu tablicy pamiątkowej poświęconej patronowi szkoły – Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu. Aktu odsłonięcia tablicy dokonali wiceminister edukacji narodowej – pani Teresa Wargocka, wicewojewoda wielkopolska – pani Marlena Maląg oraz starosta jarociński - pan Bartosz Walczak. Prowadzący w krótkim rysie historycznym podkreślili zasługi Eugeniusza Kwiatkowskiego w budowie przedwojennej Polski i postawili młodzieży za wzór tego wielkiego polskiego patriotę. Po odsłonięciu tablicy wszyscy udali się na salę gimnastyczną, by wziąć udział w drugiej części inauguracji.

Minutą ciszy upamiętniono ofiary II wojny światowej, której wybuch zniweczył szanse tysięcy młodych Polaków na edukację i odebrał możliwość realizacji planów.

Gości, nauczycieli i uczniów powitał dyrektor szkoły – Witold Bierła. Podkreślał rangę wydarzenia, którego byliśmy uczestnikami i wyjaśnił, że to efekt ciężkiej pracy nauczycieli i uczniów. Z radością dodał, że wyniki egzaminów maturalnego oraz zawodowego był w ubiegłym roku szkolnym najwyższym w historii szkoły. Podkreślił także, że jesteśmy największą szkołą, która oferuje wiele kierunków kształcenia.

Następnie głos zabrała pani Teresa Wargocka, która gratulowała dyrektorowi, nauczycielom, uczniom i ich rodzicom dużego wysiłku włożonego w budowanie pozytywnego obrazu szkoły. Podkreśliła, jak bardzo ważne jest, by uczyć się, zdobywać zawód i dzięki temu służyć Ojczyźnie – jak patron szkoły.

Pani Marlena Maląg w imieniu wojewody wielkopolskiego, pana Zbigniewa Hoffmanna, życzyła wszystkim satysfakcjonującego roku szkolnego. Podkreśliła również, że gwarantem sukcesu edukacyjnego jest dobra współpraca nauczycieli, rodziców i uczniów

Z kolei starosta – pan Bartosz Walczak zwrócił się do uczniów ze słowami, by czerpali jak najwięcej od nauczycieli, ponieważ zaowocuje to w ich dorosłym życiu.

Po części oficjalnej uczniowie i absolwenci szkoły zaprezentowali żywiołowe przedstawienie, które ukazywało większość kierunków kształcenia oferowanych w szkole. Gra aktorska, dynamiczna muzyka, niebanalne stylizacje fryzur spodobały się wszystkim zebranym na sali.

Goście po zakończeniu wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego udali się do Parku Zwycięstwa w Jarocinie, gdzie wzięli udział w apelu poległych i złożyli kwiaty pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Jarocińskiej, poległych podczas II wojny światowej.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!