Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

Chętne osoby do udziału w etapie szkolnym OLIMPIADY WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH mogą zgłaszać się do nauczycieli przedmiotów ekonomicznych: Magdaleny Cyfert, Kamili Krzyżanowskiej i Michała Woźniaka do 21 października 2016r.

Wcześniej Olimpiada poprzedzona będzie przeprowadzeniem specjalnych lekcji w ramach ,,Lekcji z ZUS” - projektu autorskiego ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

W jego ramach młodzież naszej szkoły zgłębiać będzie wiedzę o ubezpieczeniach społecznych na cyklu lekcji dotyczących ZUS m.in. dowiedzą się czym są ubezpieczenia społeczne, jaka jest rola ZUS-u, jak funkcjonuje system emerytalny w Polsce oraz jakie są zasady rozliczania w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Uczniowie otrzymają od organizatora konkursu specjalnie opracowane materiały dydaktyczne, z których przygotują się do Olimpiady.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

M. Cyfert

K. Krzyżanowska

M. Woźniak

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!