Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji NarodowejUroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w prawie mroźny, ale słoneczny dzień 14 października 2016 miała miejsce tradycyjnie na placu przed szkołą. Wśród zaproszonych gości znaleźli się p. Ireneusz Lamprecht - sekretarz powiatu jarocińskiego, prof. Wiesław Otwinowski z Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu, por. Maciej Bukowski z 16 Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk, sierż. sztab. Agnieszka Zaworska – rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, asp. Mariusz Banaszak z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie, p. Jacek Dutkiewicz – Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie oraz p. Michał Mielcarek z Rady Rodziców przy ZSP nr 2. Na uroczystość przybyli oczywiście dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz uczniowie i rodzice uczniów klas pierwszych.

Uroczystość poprowadził Marcin Orszulak z klasy II LPA. Pan dyrektor Witold Bierła oraz przybyli goście złożyli życzenia wszystkim pracownikom oświaty, aby nie zabrakło im zapału i energii do dzielenia się wiedzą, i uczniom, aby byli zainspirowani i zmotywowani do poznawania świata i zdobywania nowych umiejętności. Życzenia w imieniu społeczności uczniowskiej złożyła Wiktoria Dajewska z klasy II TH. Zebrani goście obejrzeli także program artystyczny, poprowadzony przez Bartosza Skałeckiego i Mateusza Łakomego z II TMN. Akademię ubarwił też zespół muzyczny w składzie Liliana Mazur z I LPB (śpiew), Arkadiusz Udzik z II TMN, Wojciech Pluta z III THM i Kacper Jaśniak z I TSE. Pamiętano również o zmarłych pracownikach szkoły – uczczono ich minutą ciszy i oddelegowano uczniów do zapalenia zniczy na grobach nauczycieli.

Bardzo ważnym elementem uroczystej akademii było ślubowanie klas pierwszych. Wyznaczeni przedstawiciele 15 klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zobowiązali się realizować ideały Eugeniusza Kwiatkowskiego, patrona szkoły.

Uroczystość zakończyła jak co roku defilada klas mundurowych.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!