Szkolenie wolontariuszy w ramach projektu „Wolontariat w szkołach i placówkach”

Szkolenie wolontariuszy21 października 2016 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie wolontariuszy w ramach projektu „Wolontariat w szkołach i placówkach” dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, prowadzone przez panią Dagmarę Świerkowską i panią Julię Piotrowicz z Fundacji Ogród Marzeń w Jarocinie. Na początku chętnie posłuchaliśmy o poczynaniach wolontariuszy w ramach różnych akcji przeprowadzonymi pod hasłami:

MAM MOC - POMAGAM.

TURNUSY REHABILITACYJNE.

AKCJA WESOŁYCH OGRODNIKÓW.

TAŃCZYMY NA BALIKU.

CHODZĘ NA PIKNIKI.

ODKRYWAM TAJEMNICE Z ŁOWCAMI PRZYGÓD.

DZIELIMY SIĘ TALENTAMI.

JESTEM MŁODYM DZIENNIKARZEM.

MAM DOBRE POMYSŁY.

Fundacja „Ogród Marzeń” we współpracy z dziesięcioma szkołami Ziemi Jarocińskiej realizuje program, który pomoże stworzyć w Jarocinie Centrum Wolontariatu. W ramach wolontariatu młodzi ludzie mogą działać na rzecz swojej miejscowości, szkoły lub współpracować z Fundacją „Ogród Marzeń”. Projekt zakłada wyłonienie w każdej placówce lidera grupy. Wolontariusze naszej szkoły liderką wybrali WERONIKĘ DANECKĄ z klasy ILPB, która będzie się kontaktowała z fundacją i tworzyła działania na rzecz lokalnej społeczności. Przed Weroniką duże wyzwania - dwa szkolenia z treningiem interpersonalnym zorganizowanym przez Warszawską Szkołę Liderów - 21 i 28 października 2016r. Dla wolontariuszy, którzy biorą udział w projekcie przygotowane zostało dwudniowe szkolenie- 5 i 6 listopada połączone z noclegiem w Żerkowie. W trakcie nich odbędą się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zajęcia teatralno - dramowe, warsztaty cyrkowo - kuglarskie oraz warsztaty komunikacji medialnej. Do ich zadań będzie należało przygotowanie dnia wolontariatu w swojej szkole oraz pomoc przy organizacji baliku andrzejkowego i spotkania mikołajkowego Fundacji „Ogród Marzeń”.

BĘDZIEMY ŚLEDZIĆ DALSZE POCZYNANIA WOLONTARIUSZY – POWODZENIA NA SZKOLENIU W ŻERKOWIE.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!