Szkolenie wolontariuszy w ramach projektu „Wolontariat w szkołach i placówkach”

Szkolenie wolontariuszy21 października 2016 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie wolontariuszy w ramach projektu „Wolontariat w szkołach i placówkach” dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, prowadzone przez panią Dagmarę Świerkowską i panią Julię Piotrowicz z Fundacji Ogród Marzeń w Jarocinie. Na początku chętnie posłuchaliśmy o poczynaniach wolontariuszy w ramach różnych akcji przeprowadzonymi pod hasłami:

MAM MOC - POMAGAM.

TURNUSY REHABILITACYJNE.

AKCJA WESOŁYCH OGRODNIKÓW.

TAŃCZYMY NA BALIKU.

CHODZĘ NA PIKNIKI.

ODKRYWAM TAJEMNICE Z ŁOWCAMI PRZYGÓD.

DZIELIMY SIĘ TALENTAMI.

JESTEM MŁODYM DZIENNIKARZEM.

MAM DOBRE POMYSŁY.

Fundacja „Ogród Marzeń” we współpracy z dziesięcioma szkołami Ziemi Jarocińskiej realizuje program, który pomoże stworzyć w Jarocinie Centrum Wolontariatu. W ramach wolontariatu młodzi ludzie mogą działać na rzecz swojej miejscowości, szkoły lub współpracować z Fundacją „Ogród Marzeń”. Projekt zakłada wyłonienie w każdej placówce lidera grupy. Wolontariusze naszej szkoły liderką wybrali WERONIKĘ DANECKĄ z klasy ILPB, która będzie się kontaktowała z fundacją i tworzyła działania na rzecz lokalnej społeczności. Przed Weroniką duże wyzwania - dwa szkolenia z treningiem interpersonalnym zorganizowanym przez Warszawską Szkołę Liderów - 21 i 28 października 2016r. Dla wolontariuszy, którzy biorą udział w projekcie przygotowane zostało dwudniowe szkolenie- 5 i 6 listopada połączone z noclegiem w Żerkowie. W trakcie nich odbędą się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zajęcia teatralno - dramowe, warsztaty cyrkowo - kuglarskie oraz warsztaty komunikacji medialnej. Do ich zadań będzie należało przygotowanie dnia wolontariatu w swojej szkole oraz pomoc przy organizacji baliku andrzejkowego i spotkania mikołajkowego Fundacji „Ogród Marzeń”.

BĘDZIEMY ŚLEDZIĆ DALSZE POCZYNANIA WOLONTARIUSZY – POWODZENIA NA SZKOLENIU W ŻERKOWIE.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd