Warsaw Gastro Show 2016

Warsaw Gastro Show 2016W dniach 27-29.10.2016 r. w największym w Europie Środkowej Centrum Targowym PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie koło Warszawy odbyły się Międzynarodowe Targi Gastronomiczne Warsaw Gastro Show 2016.

Były to pierwsze takie targi dla branży spożywczej, gastronomicznej oraz hotelarskiej, w których mogliśmy brać udział. 27 października 2016 r. uczniowie klasy I i II technikum hotelarskiego oraz klasy I b i II b zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie kucharz pojechali do Warszawy. Podczas trwania targów wzięli udział w warsztatach w specjalnie dla nich zaplanowanej STREFIE UCZNIA. Mogli dowiedzieć, się kim jest barista i jaka jest jego rola w parzeniu kawy; jak należy wykonywać rozbiór tuńczyka błękitnopłetwego; jak przygotować dania z wołowiny; jak przygotować sushi; a także jak wykorzystać papiery do pieczenia i gotowania.

Każdy z uczestników znalazł dla siebie coś interesującego. Uczniowie chętnie uczestniczyli w pokazach i warsztatach. Adepci hotelarstwa i gastronomii wrócili zmęczeni, ale zadowoleni z nowym bagażem doświadczeń, które zapewne wykorzystają w przyszłości.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd