Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

KsiążkiW roku szkolnym 2016/2017 biblioteka szkolna zgłosiła się do udziału i została zakwalifikowana do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przystąpienie do projektu zaowocowało pozyskaniem 15 tysięcy złotych na zakup książek z zakresu literatury pięknej. Po przeprowadzeniu wśród młodzieży ankiet, które dotyczyły wyborów i potrzeb czytelniczych, do biblioteki zakupiono proponowane książki z następujących działów: literatura obyczajowa, sensacyjna, kryminalna i detektywistyczna, młodzieżowa, science - fiction, romans i horror, biografie, poradniki motywacyjne i literatura obcojęzyczna. Kolejne książki kupowane będą do grudnia tego roku, do czasu zakończenia projektu.

Udzielenie wsparcia finansowego w ramach projektu ma na celu uatrakcyjnienie księgozbioru biblioteki szkolnej oraz zwiększenie dostępu uczniów do atrakcyjnych książek o tematyce bliskiej ich współczesnym doświadczeniem w poznawaniu i rozumieniu otaczającego ich świata oraz rozbudzenie ich potrzeb czytelniczych co w konsekwencji oznaczać ma rozwój czytelnictwa.

Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do korzystania z atrakcyjnej oferty naszej biblioteki.

Agnieszka Solińska
Anna Raczkowska
Jolanta Węclewska

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!