Obóz pożarniczy

Uczniowie klas II, III i IV technikum mechanicznego z przysposobieniem pożarniczym z naszej szkoły uczestniczyli w II edycji obozu pożarniczego. Tym razem gościliśmy w miejscowości Żerków. Podczas trzydniowego obozu młodzi adepci pożarnictwa tajniki pracy strażaka jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc.

W pierwszym dniu odbył się rajd rowerowy do Pogorzelicy połączony z zajęciami z ratownictwa wodnego. W kolejnym dniu uczestnicy obozu pogłębili swoją wiedzę z zakresu taktyki gaszenia pożarów, następnie wzięli udział w spływie kajakowym po rzece Warta. W ostatnim dniu przeprowadzone zostały zajęcia na temat organizacji łączności na potrzeby działań ratowniczo-gaśniczych oraz elementy pierwszej pomocy.

Opiekunami obozu byli Katarzyna Uniejewska, Natalia Mąka-Barłożyk i Rafał Komorniczak.

Dziękujemy wszystkim strażakom, którzy zaangażowali się w organizację obozu.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd