Lekcje z ZUS

Galeria47 uczniów z Liceum, Technikum oraz ZSZ wzięło udział w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” w ramach projektu dla szkół ponadgimnazjalnych pt. „Lekcje z ZUS”.

Wyniki konkursu:
1 miejsce – Hanna Marszałek – kl. IV TM
2 miejsce – Marcelina Konopielko – kl. I LPA
3 miejsce – Agnieszka Wrembel – kl. I LPB

,,Lekcje z ZUS” jest to projekt autorski ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

W jego ramach młodzież naszej szkoły zgłębiała wiedzę o ubezpieczeniach społecznych na cyklu lekcji dotyczących ZUS m.in. dowiedzieli się czym są ubezpieczenia społeczne, jaka jest rola ZUS-u, jak funkcjonuje system emerytalny w Polsce oraz jakie są zasady rozliczania w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Uczniowie otrzymali od organizatora konkursu specjalnie opracowane materiały dydaktyczne, z których przygotowywali się do testu wielokrotnego wyboru składającego się z 20 pytań. Swoją wiedzę dodatkowo uzupełniali materiałami znajdującymi się na stronie internetowej projektu http://www.zus.pl/LekcjezZus/Default.aspx.

Zwycięzcom gratulujemy.

Komisja konkursowa:
Adam Cyfert
Magdalena Cyfert
Kamila Krzyżanowska
Michał Woźniak

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!