Zakończyli szkolenie wojskowe

Galeria23 stycznia 2017r. na terenie 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie odbyła się uroczystość zakończenia szkolenia z zakresu przysposobienia wojskowego uczniów klasy III liceum z przysposobieniem wojskowym.

Gospodarzem uroczystości był Pan ppłk. Andrzej Galan - Dowódca 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie. W wydarzeniu wziął udział także Pan Witold Bierła – Dyrektor ZSP nr.2 w Jarocinie, Pan kpt. Michał Błaszczyk – Szef Szkolenia 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie oraz instruktorzy i nauczyciele uczący w klasie III liceum ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym – Pan chor. Maciej Zaborowski, Pan Jacek Adamczak oraz wychowawca klasy Robert Węclewski.

Podczas uroczystości został odtworzony film wspominający trzyletni cykl szkolenia z przysposobienia wojskowego oraz ukazujący najważniejsze wydarzenia i uroczystości, w których klasa brała udział. Podziękowania dla dowódcy jednostki oraz kadry instruktorskiej odczytał uczeń Bartosz Orpel. W swoim wystąpieniu podkreślił fakt, że zaszczytem dla uczniów była możliwość czerpania wiedzy bezpośrednio od profesjonalistów, W murach jednostki wojskowej o tak bogatej tradycji i historii, jednostki która przez lata wykształciła wiele pokoleń żołnierzy dla Sił Zbrojnych RP.

Uczniowie wraz z podziękowaniami przekazali na ręce dowódcy batalionu pamiątkowe zdjęcie klasy, następnie Pan ppłk. Andrzej Galan oraz dyrektor szkoły Pan Witold Bierła wręczyli absolwentom zaświadczenia, potwierdzające ukończenie szkolenia z zakresu przysposobienia wojskowego.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!