Sala jak nowa...

GaleriaUczniowie klasy II THS wraz z wychowawcą w czasie ferii zimowych nie tylko odpoczywali, ale postanowili trochę popracować. W czwartek 2 lutego od samego rana rozpoczęli generalne porządki w przedmiotowej sali geograficznej. Przed rozpoczęciem sprzątania uczniowie ustalili kto za co będzie odpowiedzialny i jakie prace wykona. Dziewczyny – Sandra, Magda i Martyna – zajęły się myciem dolnej części ściany. Chłopacy – Patryk, Marcin i Bartek podzielili się na dwie grupy - Patryk nasz klasowy „stolarz” pięknie naprawił uszkodzone blaty ławek. Marcin i Bartek przyjęli funkcje malarzy i próbowali naprawić uszkodzone części ścian – nawet nieźle im się to wyszło – brudne miejsca pokryła farba i wszystko lśni. Patryk skończył naprawę ławek - czyli należałoby je dokładnie umyć - dziewczyny zorganizowały wiaderko, wodę, ścierki i za chwilę wszystko błyszczało. Sala lekcyjna powinna być bardzo estetyczna, aby uczniowie mogli uczyć się w komfortowych warunkach - dlatego dbamy również o nasze doniczkowe kwiaty - niektóre z nich wymagały nowych doniczek i oczywiście podlania. Zostało jeszcze biurko i boczny regał z pomocami naukowymi – zaczęliśmy od szuflad - czego tu nie było – szybka segregacja rzeczy zbędnych i wyrzucamy. Dziewczyny zajęły się regałem – umyły globusy, skałki , poprzecierały książki. Zmęczeni, ale dumni z wykonanej pracy – zostało nam tylko ustawienie ławek i pozamiatanie klasy. Ach!!! – ach!!! - wywietrzone!!!- posprzątane!!!- aż przyjemnie usiąść i się pouczyć. Mamy nadzieję, że inni uczniowie też będą dbać o porządek, nie mogą brudzić, ani śmiecić, muszą podnosić krzesełka do góry po zakończonych lekcjach. Sala lekcyjna spełnia sporą rolę w życiu każdego ucznia, gdyż spędza się w niej bardzo dużo czasu, a więc musi być ona uporządkowana, tak aby każdemu pracowało się miło, przyjemnie i bardzo dogodnie, aby efekty pracy były dla każdego zadowalające.

Serdecznie podziękowania dla – Sandry Szymczak, Magdy Kaczmarek, Martyny Grzelak, Patryka Przygody, Marcina Nowaczyka i Bartka Kubiaka.

wasza wychowawczyni
Hanna Wardeńska

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!