Oferty pracy JAFO

Jafo28 lutego uczniowie z IV klas technikum mechanicznego, elektrycznego i elektronicznego spotkali się z przedstawicielami Jarocińskiej Fabryki Obrabiarek - Panią Hanną Szenfeld i Panem Piotrem Szymczakiem.

Tematem spotkania było zaprezentowanie przyszłym absolwentom ZSP nr 2 specyfiki firmy, jej funkcjonowania oraz ofert pracy. JAFO to firma z tradycją, działająca w branży obrabiarkowej blisko 70 lat. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i kompetencji wykwalifikowanych pracowników wytwarza wysokiej jakości frezarki do metalu.

Podczas spotkania uczniowie wysłuchali ciekawych informacji o dynamicznym rozwoju firmy związanym m. in. z realizacją projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. „Wdrożenie innowacji procesowych i produktowych będących efektem przeprowadzonych prac badawczo-rozwojowych w Jarocińskiej Fabryce Obrabiarek S.A.”.

GaleriaPani Hanna Szenfeld poinformowała uczniów o tym, że są przygotowywane miejsca pracy dla osób z branży metalowej związanej z budową maszyn i urządzeń oraz dla absolwentów kierunków średnich technicznych i zawodowych zdeterminowanych na rozwój swojej kariery zawodowej w produkcji maszyn. Dla zainteresowanych - po ukończeniu nauki w Technikum - są dostępne oferty pracy na stanowiskach:
- technolog,
- technolog programista (sterowanie SIEMENS, HEIDENHAIN, FANUC),
- konstruktor,
- operator CNC,
- specjalista ds. gospodarki narzędziowej,
- kontroler jakości,
- monter obrabiarek,
- elektronik,
- automatyk,
- mechanik (zakres prac związany z utrzymaniem sprawności maszyn i urządzeń).

Przedstawiciele Jarocińskiej Fabryki Obrabiarek zachęcali do składania aplikacji wraz z klauzulą o ochronie danych osobowych na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Szczególnie interesującą wiadomością było to, że w ubiegłym roku podobne spotkanie z przedstawicielami JAFO zaowocowało tym, że połowa absolwentów technikum mechanicznego ZSP nr 2 obecnie pracuje w tej firmie, poszerzając swoje kwalifikacje. Co więcej doskonale sobie radzą, są dobrze przygotowani do zawodu i cechują się dużą pracowitością oraz zaangażowaniem w wykonywane obowiązki.

Spotkanie z Jarocińską Fabryką Obrabiarek zorganizowano w ramach współpracy z pracodawcami w celu przedstawienia rynku pracy przyszłym absolwentom ZSP nr 2.

Magdalena Cyfert

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!