Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów

Galeria20 marca w poniedziałek odbyło się spotkanie z panem Hubertem Olejniczakiem - Rzecznikiem Praw Konsumenta powiatu jarocińskiego z uczniami ZSP nr 2 w ramach zorganizowanego Tygodnia Konsumenta przez nauczycieli przedmiotów ekonomicznych Magdalenę Cyfert i Kamilę Krzyżanowską.

Spotkanie zostało poprzedzone przygotowaniami uczniów w zakresie wykonania prezentacji na temat praw konsumenta, które stanowiły doskonałe wprowadzenie do poruszanych kwestii na spotkaniu.

Spotkanie zorganizowano także w ramach przedmiotu obsługa klienta w ZSZ w zawodzie sprzedawca oraz podstaw przedsiębiorczości, na których są omawiane treści dotyczące praw konsumenta.

Uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie są zadania rzecznika, czyli m.in. zapewnienie konsumentom bezpłatnego poradnictwa konsumenckiego i informacji prawnej w zakresie ochrony konsumentów; występowanie do przedsiębiorców w sprawach ochrony interesów i praw konsumentów raz udzielanie konsumentom pomocy przy dochodzeniu roszczeń na drodze sądowej. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali, jakie mają prawa jako konsumenci, na co powinni zwrócić uwagę podczas zakupów, m.in. na odległość przez Internet, w jaki sposób liczyć terminy reklamacji oraz jak egzekwować swoje prawa.

Po spotkaniu uczniowie jednoznacznie stwierdzili, że był to dobrze spędzony czas, pełen ciekawych przykładów z życia codziennego.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!