Młodzież zapobiega pożarom

3 marca 2017 uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie wzięli udział w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom", zorganizowanym przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Jarocinie. Zawody zostały rozegrane w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie
przy ul. Powstańców Wielkopolskich 2 w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie reprezentowała 5 - osobowa drużyna, złożona  z uczniów zasadniczej szkoły zawodowej oraz technikum.  Nasi zawodnicy wykazali się ogromną wiedzą z  historii, wyposażenia oraz przepisów   pożarniczych i uzyskali bardzo wysokie noty punktowe. 

Zwyciężył Adrian Walczak, uczeń Technikum Mechanicznego

z przysposobieniem pożarniczym i zakwalifikował się do powiatowego etapu turnieju, który odbył się 20 marca 2017 roku w siedzibie PSP w Jarocinie .

Podobnie  jak na poziomie gminnym, i tym razem walka o czołowe lokaty była zacięta.  Uczeń  "Dwójki”, Adrian Walczak po raz kolejny potwierdził swoją wysoką wiedzę.

Arkadiusz Ratajczak

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!