Mechanik z Dwójki na podium!

GaleriaW dniu 7 kwietnia 2017 r. podczas odbywających się Międzynarodowych Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu została przeprowadzona XXIII Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej – edycja krajowa dla uczniów, kształcących się w zawodach: technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych. Drużyny w składzie: Michał Skiba (klasa III TS), Dominik Korcz (klasa III TS), Filip Roszak (klasa III TS) oraz Arkadiusz Pietrowski, Szymon Bączyk (III e), Arkadiusz Bugzel (klasa II d) rozwiązywały testy z zakresu budowy, obsługi i technologii naprawy pojazdów, elektrotechniki motoryzacyjnej, baz danych i programów wspomagających eksploatację pojazdów, znajomości maszyn i urządzeń do obsługi i napraw.

W turnieju wzięło udział łącznie 255 uczniów z 63 szkół o profilach samochodowych z całego kraju. Najlepszy wynik uzyskał uczeń Arkadiusz Bugzel z klasy IId, uczący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych w firmie AUTO – PORT w Jarocinie, zajmując II miejsce wśród zawodników startujących na poziomie Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Dodatkowo uczniowie mogli zwiedzać wystawy w ramach Targów Techniki Motoryzacyjnej oraz Motor Show. „Twarzą” tegorocznej edycji turnieju był Jakub Bielak – redaktor TVN Turbo, znany z takich programów, jak „Jazda Polska”, „Jazda (nie) Polska” i „K2”.

Opiekun drużyny: Tobiasz Klaczyński

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd