Pierwszy dzień wiosny

Galeria

21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, w naszym mieście Jarocinie można było zobaczyć grupę młodzieży z naszej szkoły spacerującą w kierunku stawu, aby topić “Marzannę”. Na czele wesołego korowodu chłopcy z klasy II THS - Marcin Nowaczyk, Marcin Kwiatkowski i Bartosz Kubiak niosący PIĘKNĄ MARZANNĘ - dalej dołączyli uczniowie z klas - IA, IB i ILPA.

“Marzanna” jest to kukła symbolizująca złą, długą, szara zimę. Kukłę wykonano ze słomy, siana, tektury oraz szmat, ubrano ją w kolorową spódnicę, a na głowie założono jej chustą. Ostatnie osoby w naszej paradzie maszerowały z tak zwanym “Gaikiem”. Czyli gałęzią ozdobioną wstążkami i sztucznymi kwiatami symbolizującymi wiosnę. Topieniu naszej “Marzanny” w stawie towarzyszył śpiew i wypowiadanie następujących słów: “Marzanno, Marzanno, płyń do morza. Niech rozkwitną teraz kwiaty, a pola się zazielenią.”

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!